
FriXion Ball Clicker 07 är en modern och snygg penna som du kan skriva och radera hur många gånger du vill. Det värmekänsliga bläcket har revolutionerat skrivandet, och behöver aldrig mer vara orolig för att skriva fel. Set om 4 st pennor i Svart, Blå, Röd och Grön. Smart hållare som är tillverkade i 100% återvunnen plast.

Pilots SCAN-UF är en extra smal permanent märkpenna som skriver på alla typer av material. Spetsen i polyacetalfiber skriver på glas, gummi och läder, vilket ger pennan oändliga användningsområden.

Den nya generationen av stift med hög tålighet,


Permanent dekorpenna som fäster på de flesta underlag.

Set med 3 patroner, svart bläck och medium spets. Passar till FriXion Ball, FriXion Slim och FriXion Clicker


En stilren penna med fin spets vars innovativa teknik och bläck garanterar en skön skrivkänsla. Bläckkapaciteten inuti spetsen ger ett jämt och stabilt bläckflöde från start. Tillsammans med Pilots värmekänsliga FriXion-bläck ger en oslagbar skrivupplevelse. Friktion från suddet gör att bläcket försvinner och du kan direkt skriva på nytt med samma penna.

Gelébläckpenna med transparent pennkropp och synlig bläcknivå.

Gelpennamed gelbläck gummigrepp för mjuk och skön skrivkänsla. Skrivfärg blå. Dokumentäkta enligt ISO 27668-2. Utbytbar patron.

En kulspetspenna som har ett nyutvecklat och arkivbeständigt bläck. En elegant kontorspenna som är riktigt skön att skriva med. Pennan har ett tåligt clips av plast. Bläcket i pennan är extremt mjukt. Acroball skriver glattare än vanliga kulspetspennor.

Kulspetspenna med raderbart bläck. Kan raderas och skriva igen upp till 2 år. Klickmekanism, där man klickar i clipset. Pennan har ett mjukt gummigrepp, den är skön att skriva med. Outslitligt rader. Pennfärg, blå. Bläckfärg, blå. Utbytbar patron.

Kulspetspenna med klickmekanism.

Kulspetspenna med klickmekanism.

Kulspetspenna med ett stort ergonomiskt gummigrepp, särskilt utformat för dem med svaga handleder. Svensk Arkiv.

Permanent Marker, märkpennan som skriver på alla material: trä, metall, plast, ja allt. Den är vatten-, ljus-, kyl- och värmetålig och den kan ligga utan huv i 24 timmar och ändå prestera på topp. Finns i tre färger, Permanent Marker 100 med konisk spets

Permanent Marker, märkpennan som skriver på alla material: trä, metall, plast, ja allt. Den är vatten-, ljus-, kyl- och värmetålig och den kan ligga utan huv i 24 timmar och ändå prestera på topp. Finns i tre färger och två olika versioner, Permanent Marker 400 med snedskuren spets.

Märkpenna speciellt framtagen för att märka CD/DVD-skivor.

Märkpenna tillverkad av återvunnet material.

Pilots SCA-660 är en permanent märkpenna fri från giftiga lösningsmedel. Pennan är idealisk för professionellt användande.

Pilots SCA-B är en permanent märkpenna fri från giftiga lösningsmedel. Pennan fungerar på alla typer av underlag. Snedskuren spets

Pilots SCAN-EF är en extra smal permanent märkpenna som skriver på alla typer av material. Spetsen i polyacetalfiber skriver på glas, gummi och läder, vilket ger pennan oändliga användningsområden.

Pilots SCA-F är en permanent märkpenna fri från giftiga lösningsmedel. Pennan fungerar på alla typer av underlag.

Transparent stiftpenna med det berömda gummigreppet. Pennan är utrustad med en utbytbar radertopp.
24 av 27 produkter
Inga resultat hittades